Jak zaplanować przeprowadzkę do innego miasta?

28 listopada 2019
Przeprowadzka do innego miasta

Planujesz przeprowadzkę do innego miasta i obawiasz się, że zadanie to dostarczy Ci stresujących przeżyć? Spakowanie całego dobytku i przewiezienie go do nowego lokum stanowi ogromne wyzwanie. Wystarczy jednak odpowiednio rozplanować etapy, aby logistyka przedsięwzięcia stała się o wiele prostsza. Specjaliści z firmy przeprowadzkowej Lajkonik w Krakowie podpowiadają, jak przygotować się do przenosin, aby przeprowadzka przebiegła bez niepotrzebnego stresu i nieprzyjemnych niespodzianek.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Już na jakiś czas przed planowanym terminem przeprowadzki, zrób wstępne porządki w szafach i pozbądź się rzeczy, których nie będziesz potrzebować w nowym miejscu. Ubrania, których Ty lub Twoja rodzina nie zakładacie od dłuższego czasu, zniszczone zabawki, przeczytane książki, przypadkowe płyty, notatki… To tylko niektóre z przedmiotów, które często zalegają w naszych domach i mieszkaniach. Możesz posegregować bardziej wartościowe rzeczy i spróbować sprzedać je w Internecie. Pozostałe drobiazgi lepiej wyrzucić niż przewozić je w nowe miejsce wiedząc, że i tak nie będziemy z nich korzystać.

Posegreguj niewielkie przedmioty

Największe problemy w czasie przenoszenia w nowe miejsce sprawia nie transport mebli, sprzętu RTV i AGD, ale drobnych rzeczy użytkowanych na co dzień. To właśnie one najczęściej giną w czasie pakowania, powodują bałagan i niecierpliwość przy rozpakowywaniu. Sprytnym trikiem jest wcześniejsze ich posegregowanie i umieszczenie w większych pojemnikach. Przyprawy, torebki z budyniami, kiślami oraz inne dodatki kuchenne najlepiej ułożyć w plastikowych koszyczkach. Produkty sypkie (mąki, kasze, ryż, makarony, cukier, płatki itp.) warto przechowywać w szklanych słojach. Kosmetyki, spinki i gumki do włosów powinny trafić do kosmetyczki. Taka metoda to duże ułatwienie nie tylko podczas przeprowadzki, ale także sprawdzone rozwiązanie, aby utrzymać porządek w domu.

Zbieraj kartony i stare gazety

Profesjonalna firma oferująca transport i przeprowadzki najczęściej zapewnia dostawę materiałów oraz pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów (taka usługa nie wychodzi najtaniej, ale chroni przed uszkodzeniami). Warto jednak dodatkowo zbierać własne kartony, ponieważ będziemy mogli wcześniej umieścić w nich wiele osobistych drobiazgów, dzięki czemu cały proces przebiegnie o wiele szybciej. Stare gazety doskonale zastąpią papier do zawijania zastawy stołowej oraz innych delikatnych rzeczy ze szkła lub porcelany.

Pakuj przedmioty po kolei

Ułatwieniem jest pakowanie przedmiotów po kolei i nie mieszanie ich – według pomieszczeń (salon, kuchnia, sypialnia, pokój dziecięcy itp.) oraz poszczególnych szafek. Każdy karton dokładnie opisz. Pełne paczki ustawiaj w jednym miejscu (najlepiej blisko wyjścia). Ten sposób warto także wykorzystać podczas wnoszenia i rozpakowywania.

Jak zaplanować przeprowadzkę do innego miasta

Demontaż mebli

Większość mebli wymaga demontażu na czas podróży, a następnie złożenia ich w nowym miejscu. Firmy obsługujące tanie przeprowadzki często w swojej ofercie posiadają taką usługę (zwykle cennik uwzględnia ją oddzielnie). Fachowcy mają doświadczenie z tego zakresu, dlatego sprawnie poradzą sobie z szafkami kuchennymi, komodami, dużymi szafami, regałami. Warto jednak pamiętać, aby wszystkie kołki i inne drobne elementy potrzebne do składania zapakować do oddzielnych, zamykanych woreczków foliowych i schować je do bagażu podręcznego (lub torebki). Dzięki temu unikniesz problemów podczas ponownego montażu.

Skorzystaj z pomocy fachowców w swoim fachu

Przeniesienie się wraz z całym dobytkiem do innego miasta stanie się o wiele prostsze, gdy zamówisz profesjonalne usługi. Firma przeprowadzkowa Lajkonik oferuje najtańsze przeprowadzki dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Naszą główną siedzibą jest Kraków, ale obsługujemy przeprowadzki na terenie całego woj. małopolskiego oraz międzymiastowe (np. Kraków – Warszawa).

Ostateczna cena kompleksowej obsługi obejmuje:

  • dostarczenie materiałów pakowych,
  • pakowanie i zabezpieczanie mienia,
  • demontaż mebli i sprzętu,
  • transport bagażowy specjalistycznymi pojazdami,
  • rozładunek.