Czym sugerować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej? Podpowiadamy!

14 sierpnia 2019
Wybór firmy przeprowadzkowej z Krakowa

Każda, nawet najmniejsza przeprowadzka, stanowi nie lada wyzwanie logistyczne. Na szczęście wiele czynności takich jak załadunek, czy transport mienia, może przebiec sprawnie i bezproblemowo. Warunkiem jest wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, z której pomocą cała operacja zostanie zorganizowana zręcznie i fachowo. Sprawdź, czym warto się sugerować, poszukując osób do pomocy przy przeprowadzce.

Którą firmę przeprowadzkową w Krakowie wybrać

W jaki sposób szukać firmy przeprowadzkowej?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wiadomości o najlepszych, doświadczonych profesjonalistach najczęściej rozchodzą się przy użyciu tzw. poczty pantoflowej. Przygotowując się do przeprowadzki mieszkania, domu, czy biura, warto znaleźć rzetelnego przewoźnika. Jeśli uda nam się już znaleźć odpowiednią firmę przeprowadzkową, wówczas dobrze jest też sprawdzić opinie na jej temat za pośrednictwem sieci. W sytuacji, kiedy dojdą nas głosy, że dane przedsiębiorstwo nie wywiązuje się z umowy, czy jest nieterminowe, wówczas lepiej nie decydować się na współpracę. Pamiętajmy też, że najtańsze przeprowadzki nie zawsze oznaczają najlepsze. Cena z całą pewnością jest ważnym kryterium wyboru, jednak jeśli zależy nam na sprawnym załadunku, czy terminowym transporcie mebli, wówczas lepiej zapłacić parę złotych więcej, mając pewność, że cała operacja przebiegnie bez najmniejszych zarzutów.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty firm przeprowadzkowych?

Opinie klientów, czy cennik to bez wątpienia bardzo ważne elementy decydujące o wyborze firmy przeprowadzkowej. Nie są to jednak jedyne czynniki, które warto mieć na uwadze, poszukując spółki świadczącej rzetelne usługi w zakresie przeprowadzki. Pozostałe rzeczy, które dobrze jest wziąć pod lupę to:

  • ubezpieczenie – sprawdzone i doświadczone przedsiębiorstwa dysponują nie tylko ubezpieczonymi pojazdami, ale także biorą pełną odpowiedzialność za przewożone mienie;
  • umowa – to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę; w sytuacji, kiedy firma przeprowadzkowa nie zaproponuje nam podpisania umowy, wówczas w żadnym przypadku nie decydujmy się na powierzenie jej całego naszego życiowego dobytku – dzięki podpisaniu umowy można nie tylko później złożyć reklamację, ale także dokonać ewentualnego zgłoszenia szkody;
  • kompleksowość działania – jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu, wówczas na pewno nasza uwaga powinna skupić się na przedsiębiorstwach oferujących kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzek – dzięki temu specjaliści zajmą się nie tylko przewiezieniem mebli, czy wielu innych przedmiotów codziennego użytku, ale także dostarczą nam materiały do pakowania, czy zapewnią fachowy załadunek i rozładunek w miejscu docelowym.

O czym pamiętać wybierając firmę przeprowadzkową z Krakowa

O czym jeszcze pamiętać, wybierając firmę przeprowadzkową?

Poszukiwania profesjonalistów dobrze znających się na przeprowadzkach warto rozpocząć wcześniej, aby nie dokonywać pospiesznych wyborów i nie działać pod presją czasu. Co więcej, chcąc mieć pewność, że całe przedsięwzięcie przebiegnie sprawnie i bez większych problemów, możemy też samodzielnie zadbać o część rzeczy. Podczas gdy firma przeprowadzkowa zajmie się transportem naszych mebli, czy sprzętów AGD i RTV, my możemy przygotować je do przewozu, zaopatrując się wcześniej w folię bąbelkową, taśmy oraz kartony. Wybierając osoby do współpracy, koniecznie zwróćmy też uwagę na zakres świadczonych usług. Absolutne minimum to powinno obejmować wyniesienie rzeczy, załadunek na samochód, transport oraz wniesienie. Większe przedsiębiorstwa często oferują dodatkowe czynności takie jak np. montaż kuchenki, zawieszenie karniszy, konfigurację sprzętu itp.

Podsumowanie

Planując przeprowadzkę mieszkania, domu, czy biura, warto zdecydować się na nawiązanie współpracy z doświadczonymi i sprawdzonymi osobami. Jeśli planują Państwo w najbliższym czasie przenosiny w obrębie Krakowa, wówczas zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez przedsiębiorstwo Lajkonik. Firma oferuje sprawne i tanie przeprowadzki na terenie stolicy województwa małopolskiego i okolic, zapewniając przy tym fachową pomoc na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.