Jak transportować antyki podczas przeprowadzki?

30 marca 2020

Każda zmiana miejsca zamieszkania wiąże się ze stresem. A jeśli pośród przedmiotów, które trzeba przewieźć bez szwanku do nowego lokum, są antyki – poziom napięcia rośnie. Jak bezpiecznie dostarczyć cenne obiekty? Co zrobić, aby dobrze przygotować się do transportu? Radzą specjaliści z firmy Lajkonik z Krakowa.

Wartościowe meble i dodatki – podstawowe wytyczne

To czy warto podejmować ryzyko samodzielnego przewożenia antyków, w dużej mierze zależy od ich gabarytów. Przewóz pianina i dużych mebli najlepiej zlecić profesjonalistom. Wynika to, chociażby z konieczności:

  • zamówienia auta dużych rozmiarów,

  • użycia specjalistycznego sprzętu i techniki przy przenoszeniu obiektu,

  • odpowiedniego unieruchomienie go wewnątrz samochodu.

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad dotyczących tego, jak powinien wyglądać transport mniejszych elementów wyposażenia wnętrz.

Po pierwsze: zdemontuj

Zacznij od rozmontowania wszystkiego, co możliwe i owiń folią bąbelkową każdy element z osobna. Jeśli wolisz lub musisz pozostawić mebel w całości, zabezpiecz jego wszystkie ruchome części.

Po drugie: starannie zapakuj i opisz

Do właściwego zapakowania antyków z pewnością przyda Ci się:

  • folia stretch i bąbelkowa,

  • miękkie materiały (np. koce),

  • papier,

  • kartony.

W przypadku mebli dobrze zaopatrzyć się także w styropianowe narożniki, które ochronią newralgiczne miejsca. Zaklucz drzwiczki i szuflady lub owiń je tak, aby się nie otwierały. Zabezpiecz także dodatkowo wszystkie detale ozdobne, których nie jesteś w stanie zdemontować. Jest to o tyle ważne, że ornamenty mogą porysować delikatną powierzchnię drewna. Jeśli decydujesz się na rozłożenie antyku na elementy, zapakuj je do pudła, a karton starannie opisz. Ułatwi to późniejsze składanie detalu w całość.

Stare obrazy owiń dokładnie folią bąbelkową i połóż na sobie. Między poszczególne płótna włóż miękki materiał. Podobnie postąp ze szklanymi przedmiotami, które następnie zapakuj do kartonu wraz z miękkim materiałem, który szczelnie wypełni puste przestrzenie.

Po trzecie: znieś i załaduj z wyczuciem

Sam proces znoszenia i wnoszenia każdego obiektu wymaga niezwykłej uważności. Ma to szczególne znaczenie przy dużej ilości schodów do pokonania i wąskich klatkach schodowych. Bez odpowiedniej techniki przenoszenia, siły, a czasem i specjalistycznego sprzętu mebel narażony jest na uszkodzenia, a Ty na kontuzję.

Po czwarte: zapewnij dostosowane auto z kierowcą

Drobne przedmioty podczas przeprowadzki możesz na własną odpowiedzialność przewieźć autem osobowym w dłoniach. Gdy w grę wchodzą antyki o większych gabarytach – postaw na fachową firmę przeprowadzkową. Specjaliście zadbają o samochód dopasowany rozmiarem do mebli, które chcesz przetransportować. Auta te wyposażone są także w odpowiedni sprzęt, który umożliwia unieruchomienie drogocennych przedmiotów na czas przewozu.

Sytuacje na drogach bywają nieprzewidywalne. Nawet jeśli jesteś świetnym kierowcą, na terenie dobrze znanego Ci miasta może zaskoczyć Cię zdarzenie, które na zawsze zniszczy ukochaną komodę czy stół. Profesjonalny kierowca, doświadczony w przewozie antyków będzie umiał wybrać trasy, które pozwolą na bezpieczny transport.

Po piąte: ubezpiecz

Warto zadbać o ubezpieczenie na czas przeprowadzki. Tę odpowiedzialność zdejmą z Twoich barków pracownicy profesjonalnej firmy. Korzystając z usług przedsiębiorstwa transportowego, możesz zgłosić chęć skorzystania z tego typu zabezpieczenia. Wszelkie formalności załatwią za Ciebie fachowcy.

Tanio i rzetelnie

Wbrew pozorom firma, która może pochwalić się setkami zleceń zrealizowanych z sukcesem, nie musi być droga. Wybierz godne zaufania przedsiębiorstwo z doświadczeniem, ale nie przepłacaj. Tanie i solidne usługi przeprowadzkowe dostępne są na rynku. Jeśli szukasz fachowców, którzy w dobrej cenie zrealizują dla Ciebie transport antyków na terenie Krakowa – skontaktuj się z nami!

Najtańsze przeprowadzki w małopolskim!

Przewóz antyków to wrażliwa kwestia. W Lajkoniku doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego oferujemy najwyższej klasy usługi przewozu „sprzętów z duszą” i nie tylko. U nas zamówisz przeprowadzkę domu lub biura oraz przewóz mebli na terenie całego województwa małopolskiego. Zapraszamy!