Jak transportować naczynia podczas przeprowadzki?

8 kwietnia 2020

W końcu! Przyszedł moment, w którym przenosisz się do wymarzonego domu lub mieszkania. Martwisz się jednak, że Twoje ulubione talerze, filiżanki oraz inne kruche naczynia mogą nie przetrwać przeprowadzki. Jeśli szukasz sposobu na bezpieczny transport tak delikatnych przedmiotów, ten krótki artykuł jest dla Ciebie. Fachowcy z firmy Lajkonik z Krakowa przygotowali kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Ci zakończyć zadanie sukcesem!

Zaplanuj i zachowaj kolejność

Z całą pewnością przeprowadzka to złożony logistyczny proces. Wymaga on o wiele więcej niż wyłącznie spakowanie rzeczy w karton, „wrzucenie” ich do auta i przewiezienie w nowe miejsce. Aby całość działań zakończyła się sukcesem, potrzebujesz dokładnego planu. Znaczenie ma wiele szczegółów. Jednym z nich jest także kolejność przewożenia wyposażenia. Zakładamy, że dostarczyłeś już wszystko, co powinno dotrzeć do nowego lokum przed kruchymi elementami i jesteś gotowy na transport szkła i porcelany.

Tajemnica pakowania

Poniżej znajdziesz listę etapów, z jakich składa się właściwe przygotowywanie przedmiotów oraz ich transport.

 1. Zorganizuj materiały, którymi owiniesz i w które zapakujesz talerze, szklanki itp. Najbardziej podstawowe to:

 • gazety lub papier pakowy,

 • folia bąbelkowa,

 • solidne kartony.

 • szeroka taśma klejąca.

 1. Dopasuj kartony do wielkości naczyń. Im dokładniej dobrana wielkość, tym stabilniejsze rzeczy wewnątrz. Dzięki temu nie będziesz musiał dokładać do środka wielu materiałów wypełniających.

 2. Owiń każdy detal osobno. Zrób tak ze wszystkimi talerzami, szklankami oraz innymi obiektami. Jeden po drugim zapakuj je w folię bąbelkową, a jeśli jej nie masz – wykorzystaj do tego papier. Takie działanie nie tylko dobrze zabezpieczy zawartość paczki, ale także zapobiegnie przesuwaniu się elementów względem siebie i obtłukiwaniu.

 3. Otwórz pudło, upewnij się, że jego dno jest wytrzymałe. Możesz położyć dodatkową warstwę taśmy klejącej na spód. Następnie wyłóż karton folią bąbelkową i zacznij od wkładania najcięższych przedmiotów.

 4. Talerze ułóż jeden na drugim, natomiast szklanki i kubki ustaw obok siebie (w jednej warstwie).

 5. Wolną przestrzeń wewnątrz paczki wypełnij gazetami lub folią bąbelkową tak, aby uniemożliwić zawartości przesuwanie się, ale bez „upychania” na siłę.

 6. Zaklej karton. Upewnij się, że przy podnoszeniu nie rozrywa się ani nie rozkleja po własnym ciężarem i oznacz go w widocznym miejscu napisem „Uwaga! Szkło”.

Jakość dróg i sposób prowadzenia

Aby osiągnąć sukces w przenoszeniu delikatnych rzeczy do nowego lokum, należy zwrócić uwagę także na wiele innych detali. Jeśli zamierzasz transportować szklane naczynia w osobowym aucie, upewnij się, że ułożyłeś je na płaskiej powierzchni i zabezpieczyłeś przed przesuwaniem. Dobrze jest także obrać spokojną trasę, na której nie grozi Ci nagłe hamowanie. Niech jezdnia wolna będzie od garbów i dziur. Tak ostrożne podejście jest szczególnie ważne, jeśli pośród naczyń znajduje się pamiątkowy dzbanek lub serwis po babci, którego za żadne skarby nie chcesz stracić.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe nie tylko dysponują wiedzą dot. przewożenia takich detali i odpowiednim sprzętem do tego. Takie przedsiębiorstwa bezbłędnie znają miasta, w których działają. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości np. w kwestii trasy, rozważ skorzystanie z fachowych usług przeprowadzkowych.

Dodatkowe wskazówki

Oznacz kartony z wrażliwą zawartością tak, aby szybko je rozpoznawać. Pomogą Ci w tym kolorowe pisaki. Do oznaczenia paczek ze szkłem dobry będzie czerwony marker. Jeśli dopiero planujesz przeprowadzkę i transport, zacznij zbierać gazety i czasopisma. Dzięki temu nie będziesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy na papier oraz sprawisz, że Twoja przeprowadzka będzie przyjazna środowisku.

Podsumowanie

W nowym domu szybciej poczujesz się „jak u siebie”, otaczając się znanymi detalami. Nic dziwnego, że zależy Ci na przewiezieniu ulubionego kubka czy zestawu talerzy w całości. Szkło to bardzo delikatny materiał, więc warto poświęcić więcej czasu na jego przygotowanie do przewozu i dostarczenie na miejsce.

A jeśli jesteś zajęty lub boisz się, że coś po drodze pójdzie nie po Twojej myśli, skorzystaj usługi transportowych Lajkonik. Transport na terenie Krakowa zamówisz niezwykle tanio! Firma realizuje także przeprowadzki międzymiastowe. Daj się pozytywnie zaskoczyć naszym cenom! Zapraszamy.