Jak zabezpieczyć cenne przedmioty na czas przeprowadzki?

30 września 2020

Praktycznie w każdym domu znajdą się cenne i delikatne przedmioty, takie jak szkło, biżuteria, instrumenty muzyczne czy pamiątki rodzinne. W trakcie organizacji przeprowadzki należy dochować szczególnej staranności, zarówno na etapie pakowania, jak i przewożenia wartościowych precjozów. Jeśli planujesz przeniesienie się do nowego mieszkania i nie wiesz, jak zabezpieczyć najcenniejsze elementy, koniecznie przeczytaj nasz praktyczny poradnik.

Jak pakować cenne przedmioty?

Pierwszy krok do bezpiecznego przetransportowania szklanych, porcelanowych oraz pozostałych, cennych przedmiotów ze starego do nowego mieszkania, stanowi ich odpowiednie zapakowanie. O ile do zabezpieczania mebli, sprzętu AGD czy innych przedmiotów codziennego użytku wystarczą standardowe materiały do pakowania, w przypadku kruchych i delikatnych wyrobów warto zorganizować opakowania, które zamortyzują ewentualne wstrząsy oraz zapobiegną stłuczeniu lub zbiciu. Każdy szklany element najlepiej osobną zawinąć w folię bąbelkową lub miękką piankę. W tan sposób zabezpieczysz szklane powierzchnie przed porysowaniem. Aby w trakcie przewożenia kryształy, zastawa stołowa czy inne elementy z porcelany lub szkła nie obijały się o siebie, stosuj kartonowe przekładki pomiędzy poszczególnymi elementami. Pakuj wszystko tak, aby pozostawić, jak najmniej wolnego miejsca w kartonie lub skrzynce – w ten sposób zminimalizujesz ryzyko przemieszczania się szkła w trakcie przenoszenia lub przewozu.

W co pakować cenne przedmioty?

Jak już wspominaliśmy, tradycyjne materiały, takie jak karton czy papier nie zawsze sprawdzają się przy zabezpieczaniu przedmiotów o szczególnej wartości. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, jako firmy organizującej tanie przeprowadzki w Krakowie, polecamy stosowanie folii pęcherzykowej lub stretch-u. Do wypełniania pustych przestrzeni nadają się wata lub tkanina. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również naklejenie specjalnych nalepek z ostrzeżeniem , np. „Uwaga szkło!” na kartony, pudła czy transportery z delikatnymi materiałami. Do pakowania szczególnie wrażliwych artykułów możesz wykorzystać również styropian i stare gazety. Przydadzą się też taśma klejąca oraz nożyczki. Dostępność materiałów do pakowania nie jest problemem – kupisz je tanio w każdym markecie budowlanym.

Pakowanie wazony do przeprowadzki

Jak przewozić cenne przedmioty?

Jeżeli za obsługę przenosin odpowiada wynajęta firma przeprowadzkowa, należy poinformować ją o chęci przewiezienia delikatnych lub szczególnie wartościowych przedmiotów z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwoli to na organizację procesu logistycznego w taki sposób, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Na Twoje życzenie operator dostarczy również niezbędne materiały do zabezpieczenia mienia lub osobiście zajmie się jego zapakowaniem. Równie ważne aspekty stanowią dobór odpowiedniego samochodu oraz zaplanowanie właściwej trasy – np. z ominięciem dróg o mocno uszkodzonej nawierzchni lub bardzo wysokim natężeniu ruchu.

Tanie przeprowadzki Kraków

Bez względu na to, czy planujesz samodzielny transport cennych przedmiotów, czy zamierzasz zlecić realizację usługi przeprowadzki wyspecjalizowanej firmie, zachowanie szczególnej ostrożności stanowi kluczowy warunek bezpiecznej organizacji przewozu. Zaletą współpracy z firmą przeprowadzkową będzie z pewnością ubezpieczenie przewożonego mienia – praktycznie każdy operator ma wykupioną specjalną polisę. Organizując przewóz na własną rękę, ubezpiecz również drogocenne przedmioty, pamiętając o właściwym sposobie ich zabezpieczenia, oznakowania i transportu. Niedochowanie warunków polisy może pozbawić Cię pieniędzy z odszkodowania za ewentualne szkody.

Chcesz tanio i bez nerwów przeprowadzić się na terenie Krakowa lub okolic? Zamów usługę w naszej firmie Lajkonik Przeprowadzki. Oferujemy kompleksową obsługę, od planowania, poprzez pakowanie, transport bagażowy, przewóz mebli i wyposażenia, aż po rozładunek w miejscu docelowym. Skontaktuj się z nami już dziś, sprawdź cennik i pozbądź się stresu!