Jak zaplanować przeprowadzkę?

10 września 2019

Nie da się ukryć, że zaplanowanie przeprowadzki stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy do przewiezienia naprawdę dużo rzeczy. W takiej sytuacji warto móc zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Decydując się na skorzystanie z usług firmy realizującej tanie przeprowadzki w Krakowie, możesz mieć pewność, że cała operacja przebiegnie bez stresu, chaosu i bałaganu.

Od czego zacząć planowanie przeprowadzki?

Na pewno nie należy zostawiać organizacji całego przedsięwzięcia na ostatnią chwilę. Jeśli zależy nam na tym, aby sprawnie i bez problemów zmienić miejsce zamieszkania, warto zaplanować przeprowadzkę wcześniej. Transport mebli zwykle nie trwa więcej niż kilka godzin. Są jednak sprawy, o których warto pomyśleć przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Mamy tu na myśli kwestie formalne związane ze zmianą adresu. Niezależnie od tego, czy w najbliższym czasie czeka Cię przeprowadzka mieszkania, domu, czy firmy, o nowym adresie musisz poinformować urzędy, bank, dostawcę prądu i gazu itp.

Na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką, możesz też zacząć systematycznie wyrzucać stare rzeczy. Przejrzyj zawartość szaf, komód i innych mebli, by wyrzucić to, co jest już bezużyteczne. W ten sposób nie tylko zrobisz porządek, ale także zminimalizujesz ilość przedmiotów do przewiezienia. Pamiętaj też, aby nie zostawiać pakowania rzeczy na ostatnią chwilę. W tym celu warto zaopatrzyć się w:

  • solidne kartony do pakowania,
  • taśmy samoprzylepne,
  • folię bąbelkową,
  • ostry nożyk,
  • folię stretch,
  • stare gazety (przydadzą się, chociażby do zabezpieczania kubków i talerzy),
  • mocne torby tkaninowe (idealne np. do pakowania książek).

Jak znaleźć rzetelną firmę przeprowadzkową?

Planując przeprowadzkę, wiele osób decyduje się na tanie usługi przeprowadzkowe. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić wiele cennego czasu, ale także mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie. Pooszukując profesjonalistów do współpracy, warto zwrócić uwagę między innymi na zakres usług firmy. Dobra firma przeprowadzkowa powinna zapewnić nam przede wszystkim umowę. Nie bez znaczenia jest także ubezpieczenie na wypadek uszkodzeń w trakcie transportu mebli, czy innych rzeczy. Da nam to możliwość ubiegania się o odszkodowanie, co jest istotne zwłaszcza w sytuacji, kiedy dojdzie do zniszczenia kosztownego przedmiotu. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy przedsiębiorstwo realizujące najtańsze przeprowadzki, dysponuje flotą pojazdów przystosowaną do przewozu rzeczy, także tych o niestandardowych kształtach, czy wymiarach.

O czym pamiętać w dniu przeprowadzki?

W zaplanowanym terminie przeprowadzki nie pozostaje właściwie już nic innego, jak tylko czekać na ekipę fachowców. By nie tracić czasu i usprawnić działania, warto zadbać o zapewnienie ekipie bliskiego miejsca parkingowego. Dzięki temu pracownicy firmy, z którą zdecydowaliśmy się na współpracę, nie będą niepotrzebne krążyć po okolicy, a my nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami.

Jeśli na dzień przeprowadzki zaplanujesz rozkręcanie mebli i innych przedmiotów, pamiętaj, by wszystkie kołki, śrubki oraz niewielkie części umieścić w jednym miejscu. Może to być np. nieduży foliowy woreczek, który na końcu zapakujesz do większej torby. Zwykle pierwszą rzeczą wykonywaną po przyjeździe do nowego mieszkania, czy domu, jest skręcenie zdemontowanych przedmiotów. Dzięki temu nie będziesz szukać potrzebnych Ci elementów montażowych, a cała instalacja przebiegnie sprawnie i bez problemów.

Podsumowanie

Zaplanowanie i zorganizowanie przeprowadzki to niełatwe zadanie, które każdemu może przysporzyć wielu trudności. Chcąc zaoszczędzić czas i nerwy, a także mieć pewność, że nasze rzeczy bezpiecznie dotrą do nowego mieszkania, czy domu, warto postawić na profesjonalną firmę przeprowadzkową. Specjaliści pomogą nam w przewiezieniu wszystkich przedmiotów, a co więcej, zajmą się także załadunkiem, rozładunkiem i montażem sprzętów.