Jakie kartony przygotować do przeprowadzki?

31 lipca 2020

Pudła tekturowe różnią się między sobą nie tylko rozmiarem. Parametry, jakie warto wziąć pod uwagę, wybierając kartony to także kształt, ilość warstw tektury, a nawet kolor. Jak dobrać opakowania, aby ułatwić sobie przeprowadzkę i transport? Poznaj tajemnice ekspertów i usprawnij proces przenoszenia się do nowego domu lub biura!

Jakich kartonów potrzebujesz do generalnej przeprowadzki?

Przygotowanie różnorodnych pod względem grubości, wielkości i kształtu pudeł ma niebagatelne znaczenie dla całego procesu przeprowadzkowego. Warto poświęcić chwilę na dobranie opakowań do ich zawartości. Pomoże to uniknąć wielu przykrych niespodzianek, które mogą przydarzyć się podczas przenosin. Takich jak chociażby przerwanie dna pakunku, co zdarza się niestety dość często.

Przenoszenie dobytku do nowego domu lub mieszkania zaplanuj starannie z wyprzedzeniem. Zacznij dużo wcześniej przed terminem, na który masz umówiony transport rzeczy – dzięki temu zaoszczędzisz nerwy i czas.

Obliczanie ilości i rodzaju kartonów najlepiej zacząć od sporządzenia listy przedmiotów do przewiezienia. Możesz listę podzielić na pomieszczenia, które będą kategoriami porządkującymi zapiski. Następnie oznacz te rzeczy i urządzenia, które chcesz przewieźć w kartonie. Poniżej znajdziesz 3 porady, które pomogą Ci skompletować odpowiednie pudła.

  • Elektronikę i AGD zamknij w fabrycznych opakowaniach ze styropianowymi osłonkami.

  • Ciężkie rzeczy, takie jak książki, duże szklane przedmioty czy kwiaty zamknij w mniejszych kartonach wykonanych z 5-wartsowej tektury.

  • Lekkie i niewrażliwe na uszkodzenia przedmioty możesz schować w dużych pakunkach.

Jeśli nie masz fabrycznych pudeł od sprzętu, zorganizuj folię bąbelkową i styropian. Te elementy pozwolą Ci zabezpieczyć urządzenia w nowych opakowaniach. Najczęściej spotykane kolory tektury to szary i biały. Możesz wykorzystać to rozróżnienie, pakując np. szkło w białe produkty co umożliwi Ci szybkie rozpoznanie, z którym ładunkiem należy szczególnie uważać.

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Wersja ekonomiczna to oczywiście poproszenie o kartony w pobliskim sklepie. Taka metoda wymaga jednak czasu. Nie tylko musisz się po nie samodzielnie wybrać, ale także nigdy nie wiesz ile akurat uda Ci się ich danego dnia uzbierać. Nie masz także gwarancji, że dostaniesz dokładnie takie opakowania, jakich potrzebujesz.

Niewątpliwym atutem tej metody jest jej aspekt ekologiczny. Jeśli jednak chcesz sprawę załatwić szybko i mieć pewność co do wytrzymałości kartonów, kup profesjonalne produkty. Najlepiej sprawdzą się te 5-warstwowe oznaczone jako „przeprowadzkowe”.

Możesz skorzystać także z gotowego i taniego rozwiązania, jakim są dostępne w sklepach zestawy, zawierające opakowania różnej wielkości. Do schowania lżejszych i mniej wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów wystarczą pudła z cieńszej tektury. Jeśli do przewiezienia masz dobytek życia i czujesz, że samo planowanie pakowania Cię przerasta, skorzystaj z usług profesjonalistów. Firma przeprowadzkowa Lajkonik zrobi wszystko za Ciebie.

Puste kartony gotowe do przeprowadzki

Co poza kartonami przygotować do przeprowadzki?

Przenosiny do nowego lokum umożliwią Ci oraz ułatwią także:

  • folia bąbelkowa,

  • papier (np. stare gazety lub magazyny),

  • szeroka i wytrzymała taśma „pocztowa”,

  • różnokolorowe markery,

  • naklejki „Uwaga szkło!”,

  • próżniowe worki.

Mocna taśma jest szczególnie ważna w kontekście ciężkich rzeczy. Koniecznie kilkukrotnie oklej pakunek, który zawiera w sobie przedmioty o dużej wadze. Dzięki workom próżniowym i odkurzaczowi zmniejszysz rozmiar pościeli oraz innych tekstyliów do minimum. W ten sposób zaoszczędzisz cenną przestrzeń w aucie podczas transportu. Kolorowe markery pomogą Ci oznaczyć paczki i później odnaleźć się pośród nich. Specjalne naklejki do oznaczania pudeł z kruchą zawartością pozwolą Ci uniknąć kosztownych błędów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat przewożenia roślin, antyków lub sprzętu elektronicznego – sprawdź także inne artykuły z naszego bloga. A jeśli potrzebujesz pomocy w przeprowadzce, zapraszamy do kontaktu! Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dostosowywać działania do indywidualnych potrzeb klienta. Pakujemy i przewozimy za Ciebie, gdy Ty możesz zająć się innymi sprawami. Najtańsze usługi transportowe w Krakowie czekają na Ciebie!