O czym pamiętać przed przeprowadzką?

31 grudnia 2019

Każdego przynajmniej raz w życiu czeka zmiana miejsca zamieszkania. Przeprowadzka wcale jednak nie musi kojarzyć się z chaosem, stresem i obawą o zniszczenie transportowanych rzeczy. Pracownicy z firmy przeprowadzkowej Lajkonik, działającej na małopolskim rynku, podpowiadają, o czym pamiętać przed przenosinami do nowego domu, mieszkania, czy biura.

Po pierwsze: zacznij pakowanie na kilka tygodni wcześniej.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że umieszczanie wszystkich rzeczy w kartonach na raz nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zastanawiasz się, jak usprawnić planowaną w najbliższym czasie przeprowadzkę, zacznij od pozbycia się śmieci i posegregowania przedmiotów, które posiadasz. Wyprowadzka to bowiem doskonała okazja do wyrzucenia sprzętów, których już nie używasz lub są zepsute. W ten sposób zminimalizujesz ilość fantów do przewiezienia i nie zagracisz swoich nowych czterech kątów. Na początku zapakuj rzeczy mało używane, sezonowe, poupychane na dnie szaf. Pamiętaj też o zaopatrzeniu się w solidne kartony, taśmy zabezpieczające oraz markery. Rzeczy łatwo tłukące się takie jak szkło, czy porcelana, dodatkowo owiń papierem pakowym lub folią bąbelkową. Przemyślane i rozsądne pakowanie to klucz do udanej przeprowadzki.

Po drugie: zadbaj o sprawny i bezpieczny transport.

Kolejnym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, to organizacja transportu. Jeśli zależy Ci, aby zminimalizować koszty całej operacji, część rzeczy możesz przewieźć samodzielnie. Przedmioty o większych gabarytach takie jak meble, antyki, czy sprzęty RTV przetransportujesz z pomocą profesjonalnej firmy oferującej tanie usługi z zakresu przeprowadzki. Takie przedsiębiorstwa  dysponują nie tylko kadrą wykwalifikowanych pracowników, ale też flotą pojazdów przystosowanych do przewożenia różnego rodzaju ładunków. Nawiązując współpracę ze specjalistami, transport mebli odbędzie się sprawnie i bezproblemowo. Co więcej, niektóre firmy w ramach świadczonych usług zajmą się także wniesieniem przedmiotów i ich ustawieniem we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Po trzecie: przygotuj bagaż podręczny.

Planując przeprowadzkę do nowego domu lub mieszkania, pamiętaj o wcześniejszym przygotowaniu bagażu podręcznego. Gromadząc najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku w jednym miejscu, łatwiej będzie Ci przetrwać pierwszych kilka dni, zanim rozpoczniesz rozpakowanie wszystkich kartonów. Co powinieneś mieć pod ręką? Na pewno przydatne będą przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, a także ubrania. Zabierz ze sobą również kilka butelek wody i suchy prowiant. W podręcznej torbie dobrze jest też mieć sprzęt elektroniczny (telefon komórkowy, laptop) oraz podstawowe leki (głównie takie jak środki przeciwbólowe, woda utleniona, materiały opatrunkowe itp.).

Po czwarte: nie zapomnij o formalnościach.

Masz już spakowane rzeczy, podpisaną umowę z firmą przeprowadzkową, zorganizowany transport. O czym jeszcze powinieneś pamiętać przed zmianą mieszkania? O załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Na pewno musisz zadbać o wymeldowanie, gdyż dzięki temu bez problemu zameldujesz się w nowym miejscu. Nie możesz też zapomnieć o powiadomieniu wszystkich firm oraz dostawców mediów, z których usług korzystasz. O zmianie adresu należy też poinformować urząd skarbowy, bank oraz agencję ubezpieczeniową. Jeśli samodzielnie dokonywałeś opłat za podatek od nieruchomości, fakt wyprowadzki zgłoś także do urzędu miasta lub gminy.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyprowadzić się z własnego domu, czy z wynajmowanego dotychczas mieszkania, przeprowadzka zawsze wymaga dużego zaangażowania. Jeśli chcesz ustrzec się zamieszania i mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak należy, postaw na współpracę z profesjonalistami. Firma przeprowadzkowa Lajkonik z Krakowa pomoże Ci w odpowiednim zabezpieczeniu i przewiezieniu dobytku, oferując całą gamę kompleksowych oraz tanich usług.