Transport dużych mebli – sprawdź 3 nasze wskazówki

30 sierpnia 2019
Firma transportująca duże meble w Krakowie

Zmiana miejsca zamieszkania zwykle wywołuje wiele stresu, który wiąże się przede wszystkim z koniecznością przewiezienia dużej ilości rzeczy. Nie jest łatwo zorganizować ich przewóz na własną rękę. Dlatego, jeśli w najbliższym czasie planujesz przenosiny w Krakowie i chcesz mieć pewność, że w trakcie przeprowadzki Twoje mienie dotrze we wskazane miejsce w nienaruszonym stanie, bez żadnych uszkodzeń, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalną firmą przeprowadzkową. Sprawdź, jak zorganizować tani transport mebli, a także, o czym pamiętać, przygotowując się do zmiany adresu.

Transport dużych mebli w Krakowie

Po pierwsze: zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie mebli

Niektóre etapy przeprowadzki mogą przebiec sprawniej, pod warunkiem, że właściwie się do nich przygotujemy. Jednym z nich jest transport mebli, który możemy zorganizować samodzielnie lub powierzyć tę kwestię profesjonalistom. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiemy, wcześniej dobrze jest opróżnić szafy, komody i łóżka, które mają być przewożone. Jeżeli chodzi o duże sprzęty, zazwyczaj konieczny jest ich demontaż, gdyż w większości przypadków nie jest możliwe, aby przetransportować je w całości. Co więcej, dzięki rozkręceniu wyniesienie oraz przewiezienia każdego mebla będzie nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze.

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie zabezpieczenie mebli. W tym celu warto wcześniej przygotować:

  • folię stretch,
  • tekturę,
  • taśmy samoprzylepne,
  • folię bąbelkową.

By ochronić sprzęty przed uszkodzeniem, najlepiej jest je owinąć kilka razy folią stretchową. Mniejsze elementy takie jak np. nogi stołów można natomiast obłożyć kawałkami tektury. Na czas transportu należy także odpowiednio zabezpieczyć wszystkie szuflady i półki, pamiętając o wyżej wspomnianym wyjęciu z nich wszystkich rzeczy.

Po drugie: znajdź sprawdzoną firmę transportową

Następnym istotnym krokiem jest znalezienie doświadczonego przedsiębiorstwa, które pomoże nam zorganizować sprawny i tani transport mebli. O ile przy mniejszych sprzętach przewóz można zlecić np. firmie kurierskiej, to już w przypadku większych gabarytów warto postawić na profesjonalistów z doświadczeniem w branży przeprowadzkowej. Podejmując współpracę ze sprawdzoną spółką świadczącą usługi w zakresie przeprowadzek, możemy mieć pewność, że poza transportem, fachowcy pomogą nam także w wielu innych czynnościach takich jak, chociażby:

  • zabezpieczenie i zdemontowanie mebli,
  • wyniesienie z mieszkania/domu,
  • załadowanie i rozładowanie w miejscu docelowym.

Firm tanio realizujących transport bagażowy można szukać nie tylko za pośrednictwem sieci. Chcąc znaleźć rzetelnego przewoźnika specjalizującego się w przewozie dużych mebli, warto też popytać wśród znajomych, w szczególności tych, którzy niedawno zmieniali miejsce zamieszkania.

Przewóz dużych mebli w Krakowie

Po trzecie: przygotuj miejsce rozładunku

Jeszcze jedną istotną kwestią, o której nie można zapominać, zlecając tani transport mebli, jest odpowiednie przygotowanie miejsce rozładunku. Bez względu na to, czy czeka nas przeprowadzka do nowego mieszkania, czy domu w Krakowie, warto postarać się o zapewnienie warunków, dzięki którym rozładunek i wniesienie sprzętów przebiegnie bez żadnych zakłóceń. W tym celu dobrze jest zadbać, chociażby o wolne miejsce parkingowe znajdujące się w pobliżu naszego nowego adresu. Dzięki temu pracownicy firmy przeprowadzkowej nie będą musieli tracić czasu na samodzielne poszukiwanie możliwości zaparkowania, a co za tym idzie, skupią się od razu na rozładunku mebli.

Podsumowanie

Przetransportowanie mebli do mieszkania, czy domu, zwłaszcza tych wielkogabarytowych, bez wątpienia wymaga fachowej wiedzy oraz dużych umiejętności organizacyjnych. Na szczęście w trakcie przeprowadzki nie musimy zostać z tym problemem sami. Decydując się na wynajęcie doświadczonej firmy świadczącej usługi transportowe, możemy mieć pewność, że specjaliści zdejmą z naszych barków część obowiązków. Co więcej, stawiając na rzetelne i sprawdzone przedsiębiorstwo, nasze meble dotrą do nowego lokum w nienaruszonym stanie.