Transportowanie mebli – na co uważać?

22 lutego 2020
Jak transportować meble

Podczas przeprowadzki to właśnie transport mebli stanowi jedno z największych wyzwań. Są one narażone na wiele uszkodzeń, a jako że stanowią cenne wyposażenie mieszkania, to chwila nieuwagi może narazić na wysokie koszta. Do tego należy zadbać o bezpieczeństwo osób, które podejmują się tego trudnego zadania. Dlatego o wiele lepiej wybrać usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. W jaki sposób organizuje ona transport mebli?

Pozbycie się starych sprzętów

Koszt przewozu mebli zależy od ich ilości, dlatego na samym początku poleca się usunięcie z mieszkania wszystkich niepotrzebnych akcesoriów. To dobry czas na pozbycie się starej, rozpadającej się szafy czy niedziałającego telewizora. W tym zakresie również można skorzystać z innej usługi, jaką jest opróżnianie mieszkań.

Przygotowanie do przewiezienia

Należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, jakie znajdują się w środku. Ciężkie przedmioty warto umieścić w kartonach o podwójnie zabezpieczonym dnie. Z kolei delikatne elementy powinno się najpierw owinąć materiałem albo folią bąbelkową. Zaleca się, aby unikać rozkręcania mebli, jako że jest to zajęcie czasochłonne, które na dodatek prowadzi do zmniejszenia ich stabilności. Niektóre sprzęty trzeba jednak rozebrać, dotyczy to na przykład dużych szaf. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zmierzyć szerokość klatki schodowej, przejścia na schodach i windy. Meble oraz ich części należy owinąć folią, może być to również folia bąbelkowa albo wersja stretch. Zaleca się grupowanie ich razem, a najlepiej podpisanie każdej z osobna, aby uniknąć późniejszych wątpliwości. Wcześniej można dodatkowo zabezpieczyć je tekturą lub kocami. Jest to w zasadzie koniec czynności, jakie musi wykonać klient. Teraz do dzieła wkracza firma zajmująca się przeprowadzką.

Transport mebli – o czym trzeba pamiętać?

Profesjonaliści posiadają odpowiedni sprzęt, który znacznie ułatwia im przewożenie nawet najcięższych sprzętów. Są to na przykład pasy i wózki transportowe. Te pierwsze pozwalają na przenoszenie mebli bez narażania się na uszkodzenie kręgosłupa. Z kolei w wózkach przeznaczonych do przeprowadzki znajdują się specjalne windy z systemem automatycznego załadowywania. Oprócz samego transportu dane przedsiębiorstwo może również podjąć się instalacji wyposażenia w miejscu docelowym. Dzięki temu możliwe jest szybkie wprowadzenie się do danego miejsca.

Dlaczego warto się zdecydować?

Zlecenie transportu mebli niesie ze sobą wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

  • oszczędność czasu – od teraz przeprowadzka nie wymaga brania wolnego w pracy, wystarczy zlecić transport ekspertom
  • szybkość – odpowiedni sprzęt do przewożenia oraz dostosowana ciężarówka pozwalają załadować i przewieźć cały ekwipunek w wyjątkowo krótkim czasie
  • pewność – doświadczenie i profesjonalny sprzęt sprawiają, że dana firma zapewnia bezpieczeństwo i bezproblemowy transport w wybrane miejsce
  • kompleksowość – przedsiębiorstwo przeprowadzkowe oferuje przewóz nawet nietypowych sprzętów, które potrzebują szczególnej uwagi jak na przykład pianino
  • ubezpieczenie – dzięki temu nawet w wypadku nieprzewidzianego zdarzenia można ubiegać się o zwrot kosztów
  • dodatkowych usług – jak na przykład wspomniana wyżej instalacja sprzętów w nowym mieszkaniu lub domu

Transport mebli

Już po przywiezieniu mebli na miejsce

W nowym lokum warto zacząć od wniesienia największych mebli w pierwszej kolejności. Na początku należy zatem przenieść łóżka, szafy, komody oraz meble kuchenne. Najmniejsze akcesoria wystarczy zostawić na koniec – pozwoli to usprawnić ich późniejsze rozmieszczenie na półkach i w szufladach.

Jak zdecydować się na najlepszych?

Wybierając firmę przeprowadzkową, warto wziąć pod uwagę dotychczasowe opinie na jej temat, a także zakres oferowanych usług. Istotny jest cennik. Chcąc wybrać tanie przeprowadzki w Krakowie, polecamy skontaktowanie się z naszym przedsiębiorstwem. Oferujemy profesjonalne wykonanie zlecenia.