Wywóz mebli – Co zrobić ze starymi meblami?

16 maja 2020
Co zrobić ze starymi meblami

Przeprowadzasz się, robisz gruntowny remont lub po prostu wymieniasz meble na nowe? Zastanawiasz się, co zrobić ze zużytymi elementami wyposażenia? Samodzielne wyrzucanie odpadów wielkogabarytowych jest nie tylko uciążliwe, ale także grozi mandatem w wysokości 500 złotych. Przed usunięciem starych sprzętów, warto dowiedzieć się, jak zrobić to prawidłowo, aby uniknąć kary. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest wywóz mebli?

Jeśli nie decydujesz się na sprzedaż lub wydanie umeblowania, pozostaje wywóz zbędnych obiektów. Czym on właściwie jest? Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie przetransportowanie przedmiotów w przeznaczone do ich składowania miejsce. To proces, wymagający uprzedniego zaplanowania. W skrócie kompleksowa i dobrze zorganizowana usługa zawiera w sobie:

  • staranny demontaż,

  • selekcję poszczególnych części zgodnie z docelową lokalizacją, do której mają trafić,

  • pakowanie,

  • załadunek do dostosowanego wielkościowo auta,

  • transport.

Charakterystyczne dla profesjonalnego wywozu jest to, że wszystkie rzeczy trafiają do odpowiedniego zakładu utylizacji. Na ile to możliwe, zostają one następnie poddane recyclingowi. Oznacza to, że niektóre z Twoich mebli mogą dać życie nowym przedmiotom lub zostać wykorzystane w inny sposób. Oszczędzasz czas, nie ryzykujesz mandatu i przy okazji możesz zrobić coś dobrego dla środowiska.

Oprócz usług świadczonych przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa przeprowadzkowe możesz także skorzystać z tego, co oferuje Twoje osiedle lub okolica. Mowa o kontenerach na wielkogabarytowe odpady, które wystawiane są ze ściśle określoną regularnością. Na dużych osiedlach, takie pojemniki pojawiają się nie rzadziej niż raz na 2 miesiące. W przypadku budynków, w których jest mniej niż 5 mieszkań, kontenery wystawiane są raz na pół roku. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność samodzielnego przeniesienia mebli w wyznaczone miejsce.

Jakie meble należy wywozić?

Można powiedzieć, że wszystkie. Do wielkogabarytowych odpadów zalicza się większość wyposażenia wnętrz. Przepisy dotyczące wywozu śmieci, do odpadów o dużym gabarycie zaliczają także krzesło. Z tego względu nie warto ryzykować. Jak wspomnieliśmy we wstępnie, wysokość mandatu za nieprzepisowe pozbywanie się takich elementów wynosić może nawet 500 zł.

Dlatego, zanim zdecydujesz się pozbyć starych szafek, zorganizuj wszystko tak, aby proces przebiegł bez zakłóceń. Przede wszystkim sprawdź, gdzie możesz dostarczyć przedmioty. Jeśli masz czas – rozmontuj meble na mniejsze części, co pomoże Ci w ich przenoszeniu. W związku z tym, że mało kto posiada auto, które pomieści sofę czy wielkie płyty pozostałe po podzieleniu szafy na kawałki – sprawdź, gdzie wynajmiesz odpowiedni samochód. W przypadku wywozu na terenie Małopolski, nasza firma proponuje niezwykle atrakcyjne ceny. U nas wynajmiesz tanio odpowiedni samochód z kierowcą oraz zamówisz kompleksową usługę w korzystnej cenie.

Wywóz starych mebli

Czy meble można wyrzucać?

Wyposażenie wnętrz, także dużych rozmiarów można jedynie wywozić w przeznaczone do ich składowania miejsca lub wyrzucać do specjalnych kontenerów. Zostawienie fotela, stołu czy pralki na lokalnym śmietniku może skończyć się grzywną.

Myślisz o wykorzystaniu blatu i nóg do rozpalenia ogniska na działce? Zrezygnuj z tego pomysłu. Twój stół, jak większość mebli jest pokryty lakierem i wzmocniony klejem, który w kontakcie z płomieniami uwolni niebezpieczne dla zdrowia substancje. Zlecenie transportu fachowcom to rozwiązanie, które gwarantuje sprawne i bezpieczne (dla Twoich pleców) wykonanie usługi.

W firmie przeprowadzkowej Lajkonik zajmujemy się transportem szaf, stołów, krzeseł, wanien, grzejników, dywanów, rowerów… wszystkich przedmiotów, którymi nie chcesz zajmować się samodzielnie. W naszej ofercie znajdziesz także rozszerzoną usługę, która oprócz wywozu obejmuje profesjonalne porządkowanie:

  • działki,

  • poddasza,

  • piwnicy,

  • magazynu,

  • strychu…

…oraz innych opuszczonych lub rzadko używanych miejsc. To niezwykła oszczędność czasu i nerwów.

Zapraszamy klientów z Karkowa i nie tylko!

Przez wiele lat działalności pomogliśmy setkom klientów w przeprowadzkach i transporcie różnorodnych obiektów. Bez względu na to, czy chcesz przewieźć cenne przedmioty do nowego mieszkania, czy bezpiecznie wyrzucić stare rzeczy – skontaktuj się z nami! Doświadczenie i wiedza sprawiają, że jesteśmy w stanie podejść indywidualnie do każdego zamówienia. Sprawdź nasz cennik i przekonaj się, że profesjonalne usługi mogą być tanie.