Najczęstsze powody przeprowadzek

15 grudnia 2019

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak wiele osób decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania? Jak się okazuje, trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powody przeprowadzki mogą być różne: zdobycie nowej pracy, podjęcie studiów, kupno nowego mieszkania itp. W dzisiejszym wpisie pracownicy firmy Lajkonik z Krakowa organizującej tanie przeprowadzki prezentują kilka najczęstszych przyczyn wyprowadzek. Zapraszamy do lektury.

Bezrobocie – najczęstsza przyczyna migracji

W dzisiejszych czasach jednym z głównych motywów skłaniających do zmiany miejsca zamieszkania jest bezrobocie. Zjawisko to jest widoczne zwłaszcza w małych miejscowościach, w których nie ma zbyt wiele atrakcyjnych ofert pracy. Pomimo dość optymistycznych prognoz wielu Polaków decyduje się na migrację zarobkową, wyjeżdżając do większego miasta lub nawet zagranicę. Najczęściej są to przeprowadzki do Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia itp. Ośrodki te oferują sporo możliwości zarówno jeśli chodzi o znalezienie dobrze płatnej posady, jak i podjęcie nauki na prestiżowej uczelni. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że w miastach tych powstaje coraz więcej firm oferujących tani transport bagażowy. A jakie są kryteria wyboru konkretnej metropolii? Dla niektórych najważniejsze znaczenie ma dobra komunikacja, dla innych liczy się odległość od rodziny. Są i tacy, którzy kierują się wyłącznie zarobkami i perspektywami rozwoju.

Zakup nowego domu lub mieszkania

Kolejnym powodem, dla którego wiele osób podejmuje decyzję o przeprowadzce, jest zainwestowanie w nowe lokum. Najczęściej jest to nabycie własnego mieszkania lub domu, który pozwala na usamodzielnienie się od rodziców i zaczęcie życia na własną rękę. Osoby młode, które są na początku swojej kariery zawodowej, zwykle poszukują niedużych kawalerek. Z kolei małżeństwa, zwłaszcza te mające potomstwo, najczęściej są zainteresowane wymianą mieszkania na większe. Niektórzy decydują się na przeprowadzkę także z uwagi na chęć odcięcia się starych sąsiadów.

Problemy zdrowotne – stres, alergie, przewlekłe zmęczenie

Jeszcze jedną przesłanką do zmiany adresu są kłopoty ze zdrowiem. Nie da się ukryć, że dzisiaj większość osób prowadzi bardzo szybki styl życia, który może skutkować różnego rodzaju schorzeniami i pogarszającym się z dnia na dzień samopoczuciem. Co więcej, w dużych miastach dodatkowo pojawia się problem zanieczyszczonego powietrza. Z tego względu niektórzy podejmują decyzję o wyprowadzce na wieś. Trend ten jest szczególnie powszechny wśród osób po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia, które pragną zwolnić tempo życia i zadbać o swoje zdrowie.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zaplanujesz przeprowadzkę?

Zorganizowanie przeprowadzki, bez względu na przyczynę, zawsze stanowi nie lada wyzwanie logistyczne. By całe przedsięwzięcie przebiegło sprawnie i bez zakłóceń, warto zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Specjaliści nie tylko dostarczą Ci kartony do pakowania, czy pomogą w zabezpieczeniu kosztownych sprzętów, ale także zaplanują transport mebli. Zajmą się przewozem wszystkich przedmiotów oraz ustawieniem ich we wskazanym przez Ciebie miejscu. Decydując się na nawiązanie współpracy z takim przedsiębiorstwem, pamiętaj, by zwrócić szczególną uwagę, czy firma ma wykupione ubezpieczenie OC (nie jest ono obowiązkowe przy prowadzeniu tego typu działalności). Dzięki temu, jeśli dojdzie do uszkodzenia transportowanego mienia, będziesz mógł ubiegać się o należne odszkodowanie.

Podsumowanie

Przeprowadzka do innego miasta, czy za granicę, z całą pewnością będzie o wiele łatwiejsza, kiedy postanowisz skorzystać z pomocy rzetelnego przedsiębiorstwa świadczącego usługi przeprowadzkowe. Jeśli w najbliższym czasie planujesz przenosiny na terenie Krakowa lub województwa małopolskiego, zachęcamy Cię do  zapoznania się z ofertą przygotowaną przez zespół fachowców z firmy Lajkonik. Dzięki naszemu doświadczeniu zmiana miejsca zamieszkania odbędzie się szybko, sprawnie i bez stresu.