Świąteczna przeprowadzka. Jak przeprowadzać się, gdy święta na głowie?

28 listopada 2019
Przeprowadzka na święta

Najbliższe Boże Narodzenie chcesz zorganizować w nowym domu lub mieszkaniu? Marzy Ci się ogromna choinka, wspólne śpiewanie kolęd, wręczanie prezentów i zaproszenie gości, aby pochwalić się najbliższej rodzinie pieczołowicie dopracowanym wystrojem wnętrz? Przeprowadzka to nie tylko ekscytacja nowym miejscem, ale i duże wyzwanie organizacyjne, które wymaga odpowiedniego rozplanowania oraz pilnowania wielu drobnych szczegółów. Okres przedświąteczny nie ułatwia zadania. Pracownicy firmy Lajkonik oferującej tanie przeprowadzki w Krakowie podpowiadają, jak zmienić miejsce zamieszkania, gdy święta na głowie.

Dopełnij podstawowych formalności

Przygotowania do Bożego Narodzenia, już same w sobie, są stresujące. Poszukiwanie prezentów, zakupy, generalne porządki, przygotowywanie potraw, pieczenie ciast i inne drobne sprawy organizacyjne zajmują wiele czasu. Gdy dodatkowo w tym czasie planujesz przeprowadzkę, czeka Cię wiele wyzwań. Boisz się chaosu i tego, że zapomnisz o ważnych zadaniach do wykonania?

Postaraj się dużo wcześniej przygotować harmonogram działań. Uwzględnij w nim nie tylko same kwestie związane z pakowaniem oraz transportem mienia, ale także formalności, których musisz dopełnić przed zmianą adresu. Odczytaj liczniki (energetyczne, gazowe, wodomierze, cieplne) i powiadom odpowiednie przedsiębiorstwa o dacie opuszczenia lokalu. Dzięki temu otrzymasz dokładne rachunki z podliczeniem kwot do zapłaty.

Ważną kwestią jest meldunek w nowym miejscu oraz zmiana adresu w wielu ważnych miejscach (banku, pracy, Urzędzie Skarbowym). Gdy przenosisz się do innego miasta, konieczny będzie także wybór nowego lekarza rodzinnego i stomatologa.

Zarezerwuj termin przeprowadzki

Chcesz, aby Twoja przeprowadzka przebiegła szybko, sprawnie i bez przykrych niespodzianek? Skorzystaj z pomocy profesjonalnych przedsiębiorstw oferujących transport bagażowy. Pamiętaj jednak, że w okresie przedświątecznym firma przeprowadzkowa może mieć bardzo dużo zleceń, dlatego odpowiednio wcześniej przejrzyj strony internetowe, gdzie znajdziesz szczegółowy cennik i dokonaj rezerwacji terminu. Lepiej nie odkładać przenosin na przysłowiową ostatnią chwilę, aby pozostawić sobie czas na rozpakowanie, dokładne posprzątanie nowego domu lub mieszkania oraz przygotowania do samego Bożego Narodzenia.

Świąteczna przeprowadzka

Przygotuj rzeczy do pakowania

Zmiana miejsca zamieszkania oznacza konieczność przewiezienia całego zgromadzonego dobytku – nie tylko mebli, sprzętu AGD i RTV, ale także wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Naczynia i zastawa stołowa, zapasy kuchenne, pościel, ręczniki, ubrania, obuwie, zabawki, książki, kwiatki doniczkowe, dekoracje, kosmetyki… Wszystkie te akcesoria wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Najlepiej zrobisz, gdy dużo wcześniej dokładnie przejrzysz wszystkie szafy oraz półki, oddasz, sprzedasz lub wyrzucisz niepotrzebne rzeczy. Dzięki temu masz szansę zamówić usługi możliwie jak najtaniej oraz uniknąć bałaganu.

Pakowanie – ułatw sobie logistykę przedsięwzięcia

Bardzo często cena przeprowadzki obejmuje demontaż mebli, pakowanie i zabezpieczanie mienia oraz jego wnoszenie w nowym miejscu. To jednak Ty najlepiej wiesz, których drobiazgów będziesz potrzebować od razu, a które mogą zostać rozpakowane w późniejszym terminie.
Pamiętaj także, aby spakować tzw. bagaż podręczny. Chodzi tutaj o przedmioty, których w nowym miejscu Ty i Twoja rodzina będziecie potrzebować jak najszybciej. W oddzielny karton warto zapakować koce i pościel, a następnie wyraźnie je podpisać (np. fluorescencyjnym pisakiem), aby wyróżniały się na tle pozostałych pudeł. Do walizki powinny trafić ręczniki, przybory toaletowe i podstawowe kosmetyki, ubrania, która chcecie na drogi dzień założyć, ładowarki do telefonów i laptopów. Podczas przygotowań pamiętaj również o teczkach na dokumenty, aby nie okazało się, że ważne umowy czy faktury zaginęły podczas podróży.

Skorzystaj z usług sprawdzonej firmy przeprowadzkowej

Zmiana domu lub mieszkania tuż przed świętami będzie o wiele prostsza, gdy skorzystasz z pomocy solidnej firmy przeprowadzkowej. Oferujemy najtańsze przeprowadzki w Krakowie i Małopolsce oraz międzymiastowe (m.in. Kraków – Warszawa). Posiadamy specjalistyczne pojazdy pozwalające na wygodny transport bagażowy, dostarczamy solidne materiały do pakowania, demontujemy meble i inne wyposażenie lokalu.